Wyróżnienia dla Wójta i Sołtysa

Wójt Gminy Albert Bartosz oraz Sołtys Stawów Monowskich Arkadiusz Kuwik odebrali wczoraj wyróżnienia w konkursie "Edukacyjna Gmina Małopolski".

Konkurs ten, organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy już po raz siódmy, ma na celu nagordzenie samorządów, sołtysów, wójtów i burmistrzów, którzy szczególnie aktywnie działali w zakresie wspierania przedsięwzięć edukacyjnych – także pozaformalnych i skierowanych do osób dorosłych.

Jak można przeczytać na stronie konkursu, jego cel stanowi pokazanie, że wystarczy pasja i zaangażowanie, aby uczenie się było ciekawe i nieszablonowe.

W minionym roku wspieranie edukacji – na wielu płaszczyznach – stanowiło jeden z priotytetów w działaniach naszej gminy, co zaowocowało między innymi wsparciem prac remontowych i doposażenia placówek oświatowych oraz budowaniem systemu informowania o możliwościach udziału w konkursach i projektach z dofinansowaniem zewnętrznym.