4 marca o godz. 9.00 w Gimnazjum Gminnym nr 1 im. mjr. Piotra Szewczyka w Rajsku odbył się III Turniej Piłki Halowej OSP Oddziału Miejsko-Gminnego Oświęcim o Puchar Wójta Gminy Oświęcim.

Do Turnieju zgłosiło się 8 drużyn, w tym także drużyna Urzędu Gminy Oświęcim. Rozgrywki rozpoczęły się od ciepłych słów powitania i podziękowanie za zaangażowanie w sportową inicjatywę ze strony Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza, który następnie życzył wszystkim powodzenia w rywalizacji. Pierwszy gwizdek turnieju zabrzmiał o godz. 9:10 rozpoczynając rozgrywki w grupach:

Gr. A:
1.      Urząd Gminy Oświęcim (UG)
2.      OSP Rajsko
3.      OSP Włosienica
4.      OSP Stawy Monowskie

Gr. B:

1.      OSP Grojec
2.      OSP Poręba Wielka
3.      OSP Harmęże
4.      OSP Brzezinka

Wyniki meczów grupowych:
1.      UG – Rajsko (3:0)
2.      Grojec – Poręba Wielka (0:0)
3.      Stawy Monowskie – Włosienica (1:2)
4.      Harmęże – Brzezinka (3:1)
5.      UG – Włosienica (2:2)
6.      Grojec – Harmęże (0:3)
7.      Rajsko – Stawy Monowskie (1:5)
8.      Poręba Wielka - Brzezinka(1:2)
9.      UG – Stawy Monowskie (1:3)
10.     Grojec – Brzezinka (0:2)
11.     Rajsko – Włosienica (0:2)
12.     Poręba Wielka – Harmęże (1:0)

Półfinały:
Włosienica -  Brzezinka – (1:1), rzuty karne(2:0)
Harmęże - Stawy Monowskie –  (0:0), rzuty karne(2:3)

Finały:
o 3 miejsce: Brzezinka – Harmęże – (2:0)
o 1 miejsce: Włosienica – Stawy Monowskie – (2:0)

Wyniki Turnieju:

1 miejsce: OSP Włosienica
2 miejsce: OSP Stawy Monowskie
3 miejsce: OSP Brzezinka

Po zakończeniu rozgrywek, w okolicach godziny 13:15, nastąpiło oficjalne nagrodzenie zwycięzców. Statuetki uroczyście wręczyli: dyrektor gimnazjum mgr Marzena Wilk-Grabowska, Zastępca Wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajsku mgr Przemysław Dziedzic. Nad całością czuwał Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego druh Arkadiusz Kuwik.