Spotkanie Noworoczne

25 stycznia na Spotkaniu Noworocznym spotkali się mieszkańcy naszej gminy – wśród nich samorządowcy, przedsiębiorcy, społecznicy i pracownicy gminnych instytucji. Podsumowali miniony i rozmawiali o planach na bieżący rok. Dziewięć osób szczególnie zaangażowanych w codzienne pomaganie innym zostało uhonorowanych Nagrodą Społeczną Wójta Gminy Oświęcim "Skrzydło Anioła".

Wójt Albert Bartosz przedstawił najważniejsze inwestycje zrealizowane w minionym roku. Najbardziej kosztowne z nich: modernizacja dróg w Zaborzu i budowa kanalizacji w Brzezince, były możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania z zewnętrznych źródeł i współpracy z Powiatem Oświęcimskim. Wiele tegorocznych przedsięwzięć również zaplanowano, uwzględniając dotacje i dofinansowania.

Spotkanie Noworoczne w Domu Ludowym Grojcu było także miejscem uhonorowania ludzi, którzy swoimi uczynkami inspirują do czynienia dobra, a ich postawa staje wzorem godnym uznania. Znalazło ono wyraz w przyznaniu dziewięciu takim osobom Nagrody Społecznej Wójta Gminy Oświęcim „Skrzydło Anioła”. Ma ona charakter honorowy i służy promowaniu i docenieniu najlepszych działań prospołecznych podejmowanych przez mieszkańców.

– Wśród nas są ludzie – stwierdził wójt Albert Bartosz – którzy anonimowo pomagają potrzebującym pomocy, żyjącym blisko, po sąsiedzku. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy w ten sposób działają. Tym, którzy są otwarci, nie siedzą zasklepieni w swoich skorupach, udając, że poza nimi świat nie istnieje. A to, że tacy ludzie mieszkają ze mną w jednej gminie, to powód do prawdziwej dumy, za co bardzo dziękuję.

Tegoroczni laureaci  „Skrzydła Anioła” to Halina Kobosko, Anna Kuśmierz, Grażyna Łukawska, Anna Zając, Jadwiga Zieleńska-Starzec, Stanisław Kuszneruk, Adam Nowotarski, Władysław Stachura i Jan Żak. Więcej o ich zasługach można przeczytać tutaj.

Oficjalną część Spotkania zakończyły podziękowania wójta Alberta Bartosza skierowane do pracowników Urzędu Gminy oraz nieocenionych pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince, które przygotowały pyszny poczęstunek.

Artystycznym punktem programu był koncert Agaty Wyszyńskiej, która zaśpiewała własną piosenkę "Do końca świata będę przy tobie" i  przypomniała ponadczasowe standardy z repertuaru Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Kayi oraz zespołów Maanam i Kombi. Po tym występie goście Noworocznego Spotkania wznieśli toast i oddali się kuluarowym rozmowom.