Dbajmy o wodę

Dbajmy o wodę Piątek, 22 marca 2024 Wszyscy wiemy, że woda jest nam niezbędna do życia. Chociaż aż 70 procent powierzchni naszej planety pokrywa właśnie woda, to tylko 2,5 proc. stanowi woda słodka, a mniej niż 1 proc. to wody pitne. Dlatego tak ważna jest ochrona wody. Co każdy z nas może zrobić, aby oszczędzać jej zasoby?

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej w Oświęcimiu

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej w Oświęcimiu Czwartek, 14 marca 2024 o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych Gminy Oświęcim

Uprawiasz ziemniaki? Sprawdź, czy podlegasz obowiązkowej rejestracji

Uprawiasz ziemniaki? Sprawdź, czy podlegasz obowiązkowej rejestracji Czwartek, 14 marca 2024 Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Oświęcimiu upowszechnia ulotkę dotyczącą rejestracji podmiotów uprawiających i sprzedających ziemniaki konsumpcyjne.

Po co nam plastik i jak przywracać go do obiegu 13 razy skuteczniej?

Po co nam plastik i jak przywracać go do obiegu 13 razy skuteczniej? Czwartek, 14 marca 2024 Oto garść konkretnych faktów i liczb, które wyjaśnią, dlaczego tworzywa sztuczne to zbyt cenny materiał, żeby go marnować, i dlaczego segregacja odpadów naprawdę ma znaczenie.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach Środa, 13 marca 2024 12 marca 2024 r. do Wójt Gminy Oświęcim wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji pn. „Rozbudowa ul. Załawie w Babicach wraz z budową i przebudową istniejącej infrastruktury technicznej w ramach zadania Przebudowa ul. Załawie w Babicach”.

Mobilny odbiór elektrośmieci

Mobilny odbiór elektrośmieci Wtorek, 12 marca 2024 Posiadasz niepotrzebną lodówkę, pralkę czy inny sprzęt elektroniczny o większych gabarytach? Nie masz możliwości samodzielnego transportu do PSZOK? Zgłoś duże elektrośmieci do bezpłatnego odbioru bezpośrednio ze swojego domu!

Inwestycje dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy

Inwestycje dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy Wtorek, 5 marca 2024 Mamy dobrą wiadomość dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy! Dzisiaj rozpoczęły się prace w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa placu zabaw w miejscowości Poręba Wielka.

Dopłaty do kukurydzy

Dopłaty do kukurydzy Poniedziałek, 26 lutego 2024 Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

Obowiązki sprawozdawcze

Obowiązki sprawozdawcze Czwartek, 22 lutego 2024 Przypominamy o obowiązkach dotyczących złożenia sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami, sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi oraz wykazu zawierający informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat.

archiwum wiadomości