Prawie 6 milionów z OSPR-u na inwestycje

Wiemy, jak w tym roku będą podzielone pieniądze z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Gmina Oświęcim uzyskała dofinansowanie ponad 5,6 miliona złotych do inwestycji w Brzezince i Babicach. Tym samym nasz samorząd, w porównaniu z innymi uczestnikami programu, w największym stopniu skorzysta na dotacjach z OSPR-u.

– Najbardziej cieszą nas ustalenia ostatnich tygodni – mówi zastępca wójta Bartłomiej Bąk. – A są one takie, że przebudowana zostanie ulica Spacerowa w Babicach. Inwestycja obejmie odcinek od ulicy Śląskiej do ulicy Greglów. Ponieważ jest to droga powiatowa, zadanie zrealizuje Starostwo. Natomiast Gmina Oświęcim będzie je współfinansować.

Pozostałe ustalenia odnośnie naszej gminy dotyczą przebudowy i budowy dróg w Brzezince. 28 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu zawarto umowy dotyczące realizacji OSPR-u w bieżącym roku. Gminę Oświęcim reprezentowali zastępca wójta Bartłomiej Bąk i zastępca skarbnika Agnieszka Płonka, natomiast Skarb Państwa – wojewoda Piotr Ćwik.

– Największym beneficjentem tego rozdania jest oczywiście gmina wiejska [Oświęcim] – zauważa starosta Zbigniew Starzec – bo z tego, co na szybko policzyłem, jest to 6 mln złotych razem z inwestycją na ulicy Spacerowej [w Babicach].