Diamentowe i Złote Gody

Dla kilkudziesięciu par, które świętują w tym roku małżeńskie jubileusze, rocznica była okazją do wspólnej modlitwy, spotkania i przyjęcia upominków i życzeń.

24 kwietnia po uroczystej mszy jubilaci zgromadzili się w Domu Ludowym w Grojcu. Gratulacje i życzenia złożyli im wójt Mirosław Smolarek z małżonką Beatą, grojecki proboszcz Józef Zborek, przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim Bernardyna Bryzek, wicewójt Halina Musiał i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Matla.

Państwo Stanisława i Kazimierz Kobielscy zapalili świece, które stały się znakiem ceremonii w Grojcu. Jak powiedziała prowadząca uroczystość dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwiga Szczerbowska, płomień, który napełnia radością, otuchą i poczuciem bezpieczeństwa, jest symbolem gorących uczuć i ciepła domowego ogniska.

Wójt Mirosław Smolarek zwrócił uwagę, jaki wkład wnieśli szacowni jubilaci w rozwój lokalnych wspólnot. Gazyfikacja i telefonizacja, które jeszcze kilka dekad temu były oznaką nowoczesności, pozostają zasługą dzisiejszych seniorów.

– Dziękuję, że jesteście dla nas przykładem tego, że można wspólnie iść przez życie i wspólnie cieszyć się życiem – mówił wojt Gminy Oświęcim. – Świadczycie o tym, że małżeństwo to jest coś wspaniałego. Serdecznie Wam za to dziękuję i życzę Wam dużo zdrowia, żebyście Państwo byli z nami jak najdłużej i żebyśmy mogli korzystać z waszych umiejętności, wiedzy i doświadczenia.

Pary, które obchodziły Złote Gody zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez prezydenta RP. Po toaście i zwyczajowym "100 lat" zespół "Brzezinianki" przedstawił okolicznościowy program dedykowany jubilatom.

Diamentowe Gody, jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

Janina i Józef Adamczykowie z Broszkowic,
Matylda i Józef Cenowie z Rajska,
Maria i Józef Gawłowie z Włosienicy,
Zuzanna i Roman Jurczakowie z Zaborza,
Maria i Franciszek Kuligowie z Łazów,
Anna i Kazimierz Krzemieniowie z Brzezinki,
Zuzanna i Bronisław Matuszykowie z Brzezinki,
Marianna i Mieczysław Oważany z Rajska,
Stanisława i Władysław Szymańscy z Brzezinki,
Zofia i Kazimierz Wysoglądowie z Grojca.

Złote Gody, jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

Zofia i Andrzej Barzyccy z Brzezinki,
Anna i Jan Sułkowie z Rajska,
Halina i Edward Szczerbowscy z Poręby Wielkiej,
Jadwiga i Stefan Toporczykowie z Grojca,
Zofia i Stanisław Ziajowie z Poręby Wielkiej.