Przewiązki w szpitalu w Oświęcimiu

Oficjalne otwarcie przewiązek w w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu miało miejsce 27 sierpnia. Od teraz Pacjenci będą przewożeni pomiędzy oddziałami w odpowiednich warunkach.

Przewiązki połączyły trzy szpitalne budynki. Jedna łączy oddział neurologiczny z obiektem mieszczącym II oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem chorób płuc oraz centrum rehabilitacji. Stąd druga nitka wiedzie do głównego budynku szpitala, łącząc się z piętrem, na którym funkcjonują poradnie.

Konstrukcja ma 134 m długości i 475 m kw. powierzchni. Podtrzymuje ją 20 podpór. Została wyposażona w trzy windy i dwa wyjścia ewakuacyjne. Zastosowano najnowocześniejszy system przeciwpożarowy. Z głośników płynie relaksacyjna muzyka.

W oficjalnym otwarciu szpitalnych przewiązek wzięli udział posłowie na sejm RP, wojewoda małopolski oraz szefowie władz samorządowych – wśród nich wójt Mirosław Smolarek.