Poniedziałek, 2 maja 2022

Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Przeciszów

Atrakcje Gminy:
REZERWAT PRZYRODY W PRZECISZOWIE .Został utworzony w 1995 roku w celu zachowania ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych wielogatunkowego lasu grądowego oraz licznych gatunków chronionych flory i fauny.
Kompleks stawów hodowlanych „Przyręb” . Szatę roślinna stawów tworzą m.in. zespół trzcin i oczeretów oraz szuwary wielkoturzycowe.

Istotnym elementem w sieci ECONET-POLSKA o znaczeniu krajowym i międzynarodowym jest dolina Wisły – korytarz ekologiczny znajdujący się w północnej części gminy.
KOŚCIÓŁ PW. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W PRZECISZOWIE
Jednonawowy murowany kościół wybudowany został w latach 1816-1823. Cennymi obiektami są drewniana chrzcielnica z XVI wieku oraz ambona z XIX wieku,

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY PW. NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY W PIOTROWICACH
Zabytkowy kościół stanowiący własność Parafii rzymsko-katolickiej. Kościół parafialny wybudowany w 1895 roku. Jest to obiekt murowany, z czerwonej cegły, z wysoką wieżą. Wewnątrz znajdują się cenne obiekty: ołtarz główny i rzeźba Piety z XIV wieku.
SZLAKI TURYSTYCZNE
SZLAK ROWEROWY DOLINY KARPIA
WIŚLANA TRASA ROWEROWA
GREENWAYS
NORDIC WALKING

przeciszow.pl
facebook.com/GminaPrzeciszow

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.