„Pod biało-czerwoną”

Gmina Oświęcim włączyła się do projektu „Pod biało-czerwoną”. Dzięki temu we Włosienicy stanął maszt, na który w szczególne dni – przede wszystkim święta państwowe – wciągana jest flaga Rzeczypospolitej Polskiej.

Na maszt ustawiony obok pomnika Orzeł Niepodległości na Placu Wolności we Włosienicy biało-czerwona flaga została wciągnięta po raz pierwszy 11 listopada tego roku, w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

 

W internetowym serwisie Rzeczypospolitej Polskiej czytamy:

 

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

 

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

 

Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

 

#PodBiałoCzerwoną

 

Budowa masztu flagowego została zrealizowana w ramach projektu "Pod biało-czerwoną". Zadanie zrealizowane w trybie zaprojektuj-wybuduj zostało w całości sfinansowane przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Wartość inwestycji  - 8000 zł.

 

Tagi

GALERIA