Wiadomości

Środa, 27 kwietnia 2016

Dzien Otwarty Gimnazjum w Rajsku

Na pomoc ruszają ratowniczki. Układają nieprzytomną na profesjonalnej desce do transportu i przenoszą ją w bezpieczne miejsce. Ranna odzyskuje siły, wstaje i robi miejsce na fantom, gdyż nie wolno wykonywać ćwiczeń na żywej osobie. 

 

Trwa ostatni punkt programu Dnia Otwartego w Gimnazjum Gminnym w Rajsku. Pożar gasili uczniowie, jego ofiarę ratowały uczennice szkoły. W ruch pójdzie jeszcze szkoleniowy defibrylator i zostanie podjęta resuscytacja krążeniowa, czyli masaż serca. Na koniec młodzi strażacy zaprezentują rozwinięcie linii gaśniczej, zwieńczone efektownym skierowaniem sikawek w niebo. Zadanie pod nazwą "Na strażaka zawsze można liczyć" wykonane celująco. Po nim nastąpiło już tylko zwiedzanie w podgrupach sal lekcyjnych. 

 

A zaczęło się od prezentacji oferty na rok szkolny 2016/2017 przedstawionej przez nauczycielkę historii Renatę Patyk i trenera Mariusza Jezierskiego. Prócz standardowej oferty do wyboru będą klasy z rozszerzonym programem nauki angielskiego, matematyki, wychowania fizycznego oraz klasa mundurowa (ochrona przeciwpożarowa i strzelectwo sportowe). Uczniowie będą też mogli wziąć udział w zajęciach dodatkowych. W ofercie znalazły się m.in.: Akademia Językowa (przygotowanie do międzynarodowego egzaminu PET z j. angielskiego), zajęcia rozwijające z matematyki pod patronatem oświęcimskiego „Chemika”.
Szkoła organizuje też od kilkunastu lat wymianę młodzieży z miastem Auerbach (Niemcy).
 

Szóstoklasistów i ich rodziców do nauki w Gimnazjum w Rajsku zachęcał też szczerze i przekonująco Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz. Gościem imprezy był również Maciej Majerski, sołtys i radny w jednej osobie.

 

Po oficjalnych wystąpieniach, rozluźnieniu krawatów i atmosfery sceną zawładnęli aktorzy. Gimnazjaliści przygotowali adaptację „Poskromienia złośnicy” Williama Szekspira. Zadziwiająco poradzili sobie z niełatwym językiem klasycznej komedii. Stylizowane kostiumy kontrastowały ze współczesnymi, nie wywołując jednak efektu sztuczności czy niedopasowania. Oszczędne rekwizyty nawiązywały do najlepszych scenicznych tradycji, nie przysłaniając talentu wykonawców. 

 

Gimnazjum w Rajsku pokazało się z najlepszej strony. Życzymy tłumu chętnych do nauki absolwentów podstawówek!