Obwieszczenie o wydaniu decyzji - budowa gazociągu

Obwieszczenie o wydaniu decyzji - budowa gazociągu Poniedziałek, 27 marca 2017 Prosimy o zapoznanie się z decyzją Wojewody Małopolskiego dotyczącą lokalizacji inwestycji - Budowa gazociągu DN 500 MOP 8,4 MPa Skoczów-Komorowice-Oświęcim w ramach budowy gazociągu Skoczów-Komorowice-Oświęcim-Tworzeń wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi – na terenie województwa małopolskiego.

Wydłużenie trasy przejazdu linii 686 do „Tychy Jana Pawła II” od 01.04.2017 r.

Wydłużenie trasy przejazdu linii 686 do „Tychy Jana Pawła II” od 01.04.2017 r. Piątek, 24 marca 2017 Szanowni Pasażerowie Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uprzejmie informuje, że od dnia 01 kwietnia 2017 r. wydłuża się do przystanku „Tychy Jana Pawła II” trasę przejazdu linii 686.

Ograniczenia w możliwości stosowania przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarze aglomeracji

Ograniczenia w możliwości stosowania przydomowych oczyszczalni ścieków na obszarze aglomeracji Piątek, 24 marca 2017 Wójt Gminy Oświęcim przypomina, że zgodnie z § 17 rozporządzenia Nr 4/2014 Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie warunków korzystania z wód regionu wodnego Górnej Wisły (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2014 r. poz. 317), na obszarze aglomeracji, o których mowa w art. 43 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t.j.: Dz. U. z 2015 r. poz. 469 ze zm.) obowiązuje zakaz wprowadzania do ziemi ścieków (z wyłączeniem wód opadowych i roztopowych) – dotyczy to również przydomowych oczyszczalni ścieków.

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Oświęcimiu

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Oświęcimiu Piątek, 24 marca 2017 Starosta Oświęcimski wraz z Dyrektorem Urzędu Pracy w Oświęcimiu zapraszają na Powiatowe Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 30 marca 2017 roku (czwartek), w godzinach 9.00 - 13.00 w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych, ul. Bema 8, 32-600 Oświęcim.

Informacja Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu

Informacja Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu Piątek, 24 marca 2017 Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu informuje, o nowej możliwości rozliczania PIT-ów: "Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik."

Szkoła w Zaborzu: spotkanie informacyjne

Szkoła w Zaborzu: spotkanie informacyjne Piątek, 24 marca 2017 Rodzice skorzystali z zaproszenia nauczycieli i dyrekcji szkoły w Zaborzu – 23 marca wypełnili salę gimnastyczną, żeby dowiedzieć się, jak od 1 września będzie funkcjonować Szkoła Podstawowa w tej miejscowości. Na ich pytania odpowiedzieli dyrektor placówki Wiesława Pawłowska, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Halina Musiał i wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz.

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017 Piątek, 24 marca 2017 Zapraszamy na coroczną imprezę związaną z nadchodzącym Świętem Wielkanocnym.Tym razem w Domu Ludowym w Harmężach 9 kwietnia (w Niedzielę Palmową) o godz. 15:00. Jak co roku OKSiR organizuje to wydarzenie wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich miasta i gminy Oświęcim oraz Uniwersytetem Każdego Wieku z Włosienicy. W tym roku dołączył do nas Klub Seniora z Zaborza. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w ciepłej wiosennej atmosferze, obejrzenia występów artystycznych i posmakowania pysznych wypieków i dań wielkanocnych.

Wyłączność obsługi imprezy plenerowej Dni Gminy Oświęcim - konkurs ofert

Wyłączność obsługi imprezy plenerowej Dni Gminy Oświęcim - konkurs ofert Czwartek, 23 marca 2017 Wyłączność obsługi imprezy plenerowej Dni Gminy Oświęcim, organizowanej w dniach 10-11 czerwca 2017 roku w zakresie : organizacji i sprzedaży gastronomii lekkiej i ciężkiej, przygotowania posiłków dla artystów oraz organizatora, nagłośnienia, oświetlenia, wynajmu, montażu i obsługi technicznej sceny, usługi DJ’a który poprowadzi dyskotekę z soboty na niedzielę, ochrony, usług sanitarnych ( toy-toy) , montażu elektryki i jej obsługi podczas trwania imprezy, pokazu sztucznych ogni, dmuchanego placu zabaw z obsługą w trakcie trwania imprezy, dostarczenia i montażu kompletów plenerowych ( ławki, stoły, parasole) oraz dostarczenia , montażu, obsługi telebimu w celu zapewnienia transmisji meczu piłkarskiego Polska- Rumunia w dniu 10.06.2017 o godz. 20:45

Złote Gody czyli świętowanie trwałości

Złote Gody czyli świętowanie trwałości Wtorek, 21 marca 2017 Kilkadziesiąt par z naszej gminy może pochwalić się godnym najwyższego szacunku małżeńskim stażem. 16 marca jubilaci rozpoczęli świętowanie mszą w kościele parafialnym w Grojcu. W sali widowiskowej Domu Ludowego przywitały ich dźwięki marszu Mendelssohna.

Mirosław Smolarek i Artur Mendyk o służbie zdrowia i edukacji w Gminie Oświęcim

Mirosław Smolarek i Artur Mendyk o służbie zdrowia i edukacji w Gminie Oświęcim Wtorek, 21 marca 2017 Gośćmi w programie TVKHD "W cztery oczy" byli Zastępca Wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i kardiolog, lekarz w przychodni we Włosienicy Artur Mendyk. Zachęcamy do posłuchania ciekawej rozmowy o ośrodkach zdrowia, utworzeniu sieci szkół, przewidywanych skutkach jakie mogą przynieść reformy edukacji i służby zdrowia w Gminie Oświęcim oraz o zagrożeniu jakie niesie smog dla naszego zdrowia.

archiwum wiadomości