Przebudowa dróg powiatowych w Zaborzu na finiszu

Przebudowa dróg powiatowych w Zaborzu na finiszu Środa, 23 sierpnia 2017 Trwa remont ulic Pod Górką, Jezioro i Grojeckiej w Zaborzu. Dzięki kooperacji na linii Urząd Gminy – Starostwo Powiatowe realizuje się kolejna inwestycja wpływająca na komfort mieszkańców naszej gminy. Tym razem udało się wspólnie wygospodarować środki potrzebne do przebudowy dróg powiatowych na terenie sołectwa Zaborze.

Plonowa we Włosienicy łatwiejsza do pokonania

Plonowa we Włosienicy łatwiejsza do pokonania Środa, 23 sierpnia 2017 Ulica Plonowa we Włosienicy zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię. Droga prowadzi do pól i jednego domostwa – znacznie oddalonego od reszty miejscowości. Latami zdeterminowany właściciel poprawiał drogę we własnym zakresie, żeby ułatwić sobie dojazd do domu. W tym roku Urząd Gminy wygospodarował z własnych zasobów środki na utwardzenie drogi oraz wywalczył dotację ze środków województwa małopolskiego przeznaczonych na modernizację dróg dojazdowych do pól. Odbiór techniczny inwestycji podpisano 22.08.2017 r. Całość kosztowała 21 648 zł.

XXXV Sesja Rady Gminy - Zaproszenie

XXXV Sesja Rady Gminy - Zaproszenie Środa, 23 sierpnia 2017 Zapraszamy na XXXV Sesję Rady Gminy Oświęcim, która odbędzie się 30 sierpnia 2017 r. o godzinie 12:00

Przebudowa ul. Strażackiej w Brzezince – utrudnienia w ruchu drogowym

Przebudowa ul. Strażackiej w Brzezince – utrudnienia w ruchu drogowym Środa, 23 sierpnia 2017 W związku z zawiadomieniem Wykonawcy zadania pn. „Przebudowa ul. Strażackiej w Brzezince” w dniu 24.08.2017 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruch, która zgodnie z zatwierdzonym projektem obejmuje dwa etapy.

Informacja dotycząca zbiórki odpadów zielonych

Informacja dotycząca zbiórki odpadów zielonych Środa, 23 sierpnia 2017 Uprzejmie informujemy, iż właściciele nieruchomości, którzy chcą w miesiącu listopadzie oddać odpady zielone ulegające biodegradacji, powinni zgłosić telefonicznie w miesiącu wrześniu zapotrzebowanie na worki przeznaczone do zbiórki tych odpadów (max. 10 szt./nieruchomość).

78 rocznica bitwy pod Rajskiem

78 rocznica bitwy pod Rajskiem Środa, 23 sierpnia 2017 Gmina Oświęcim zaprasza swoich mieszkańców na obchody 78 rocznicy bitwy pod Rajskiem, które odbędą się w poniedziałek 4 września 2017 r. o godz. 11:00 w Rajsku.

Święto Plonów w Stawach Monowskich

Święto Plonów w Stawach Monowskich Sobota, 19 sierpnia 2017 Pogodzie nie udało się zepsuć Dożynek. Mimo deszczu scenę przy Domu Ludowym wypełnili śpiewacy i tancerze, a widownia dopisała.

Kawiarenka Obywatelska LGD "Dolina Soły" w Gminie Oświęcim

Kawiarenka Obywatelska LGD Piątek, 18 sierpnia 2017 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" zaprasza do Kawiarenki Obywatelskiej, 24 sierpnia 2017 o godz. 13.00 do Urzędu Gminy Oświęcim (Sala Sesyjna na III p.). Będzie to spotkanie przy kawie i cieście dotyczące stanu realizacji LSR oraz zasad przyznawania pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest Piątek, 18 sierpnia 2017 Wójt Gminy Oświęcim informuje, że inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest, prowadzona w ramach opracowywania koncepcji "Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Oświęcim na lata 2012 - 2023 została zakończona.

Konkurs EkoModel

Konkurs EkoModel Piątek, 18 sierpnia 2017 Wójt Gminy Oświęcim zaprasza wszystkich zainteresowanych twórczością modelarską do udziału w konkursie EkoModel, organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

archiwum wiadomości