XXXVII Sesja Rady Gminy Oświęcim - zaproszenie

XXXVII Sesja Rady Gminy Oświęcim - zaproszenie Piątek, 13 października 2017 Zapraszamy na XXXVII Sesję Rady Gminy Oświęcim, która odbędzie się 18 października 2017 r. o godzinie 12:00

ZUS i PZERiI zapraszają na "Dzień Seniora"

ZUS i PZERiI zapraszają na Czwartek, 12 października 2017 Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza na „Dzień Seniora” pod hasłem „Wyjdź z domu”. We wtorek 24 października 2017 r. w auli Powiatowego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu przy ul. Obozowej 39 w godzinach 10.00-13.00 seniorzy będą mogli posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów z ZUS, skorzystać z poradnictwa emerytalnego oraz odwiedzić stoiska eksperckie instytucji zaangażowanych w życie seniorów i stowarzyszeń ich zrzeszających.

Darmowy wyjazd na spektakl „Brat naszego Boga” w Tarnowie

Darmowy wyjazd na spektakl „Brat naszego Boga” w Tarnowie Środa, 11 października 2017 Wójt Gminy Oświęcim serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd na spektakl „Brat naszego Boga” K. Wojtyły w reż. T. Piaseckiego do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Spektakl odbędzie się 18 października (środa) o godzinie 18.00. Wyjazd jest realizowany w ramach udziału Gminy Oświęcim w projekcie „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Wójt Gminy Oświęcim drugi w Małopolsce Zachodniej

Wójt Gminy Oświęcim drugi w Małopolsce Zachodniej Środa, 11 października 2017 Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Wójta Małopolski Zachodniej. Uzyskał zarazem najlepszy wynik wśród wszystkich biorących udział w tym konkursie samorządowców z powiatu oświęcimskiego.

Masz firmę? Sięgnij po Fundusze Europejskie

Masz firmę? Sięgnij po Fundusze Europejskie Środa, 11 października 2017 Masz innowatorski pomysł, który warto wdrożyć? Chcesz opracować nowy produkt i potrzebujesz badań? A może masz doświadczenie w organizacji szkoleń lub tworzeniu multimediów? W październiku na przedsiębiorców czeka ponad 100 konkursów unijnych. To szansa dla mikro, małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorców na pozyskanie pieniędzy na inwestycje.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim - akcja deratyzacji

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim - akcja deratyzacji Środa, 11 października 2017 Na podstawie § 20 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, Oświęcim przyjętego Uchwałą Nr XXVI/278/16 Rady Gminy w Oświęcimiu z dnia 23 listopada 2016r., w celu utrzymania należytej higieny na terenie Gminy Oświęcim zobowiązuje się wszystkich właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia akcji deratyzacji we wszystkich budynkach mieszkalnych oraz budynkach produkcyjnych, handlowych i gospodarczych w  terminie od 15 października do 15 listopada 2017r.

Pomoc ma moc

Pomoc ma moc Środa, 11 października 2017 Pomoc ma moc! Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku uczestniczyły w Pikniku Charytatywnym, który w sobotę 30 września br. odbył się na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu. Podczas imprezy zebrano 7 tysięcy 703 zł na leczenie i rehabilitację podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Natalki Wolak z Głębowic, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Katarzyna Kubisty, Ewelina Wanat, Maria Iacuzzo, Emilia Ołtarzewska, Emilia Janusz i Emilia Lewandowska przez pięć godzin obsługiwały stoiska z atrakcjami: cieszącą się sporym zainteresowaniem loterię fantową, sklepik rozmaitości oraz dmuchańce dla najmłodszych. Uczestniczyły w podliczaniu zebranej do puszek kwoty i spisywaniu protokołu ze zbiórki publicznej. Dziewczęta na co dzień działają w Kole Wolontariatu prowadzonym przez Monikę Bartosz i Martę Pastwę-Tusińską. Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w działalność rajskiego wolontariatu, zapraszamy do współpracy.

XXXVI Sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja

XXXVI Sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja Wtorek, 10 października 2017 Zapraszamy do obejrzenia relacji z XXXVI Sesji Rady Gminy Oświęcim.

Piknik Charytatywny

Piknik Charytatywny Niedziela, 8 października 2017 To już kolejny raz na terenie ogrodu Przedszkola Samorządowego w Zaborzu odbył się piknik charytatywny...

Zwolnienie z opłaty za ubezpieczenie dziecka

Piątek, 6 października 2017 Informujemy, że rodzice którzy pragną starać się o zwolnienie z opłaty za ubezpieczenie dziecka w szkole, do dnia 13 października 2017 r. powinni złożyć do szkoły (wychowawca, sekretariat, pedagog szkolny) wypełniony wniosek, którego druk można pobrać ze strony internetowej szkoły, z sekretariatów lub u pedagoga szkolnego. Regulamin zwolnienia z ubezpieczenia dostępny jest na stronie internetowej szkoły.

archiwum wiadomości