Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez internet

W tym roku można będzie skorzystać ze szkoleń, stanowisk internetowych w oddziałach ARiMR oraz możliwości złożenia oświadczenia zamiast wniosku.

Od 2018 zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Jest to związane z rozporządzeniem KE z 2014 r., które nakazuje krajom członkowskim wdrożenie tzw.geoprzestrzennego formularza wniosku. Wnioski składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej arimr.gov.pl

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wsparcie techniczne, w każdej gminie województwa przeprowadzi szkolenia z obsługi aplikacji. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których będzie można skorzystać z aplikacji eWniosekPlus oraz pomocy pracownika.
W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie złożenie oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wmioskiem z 2017 r. Formularz oświadczenia również dostępny będzie na stronie arimr.gov.pl.

Więcej informacji na stronie arimr.gov.pl