Dofinansowanie rozbudowy Alei Ogrodowej w Grojcu

Gmina Oświęcim uzyskała prawie 700 tys. zł na rozbudowę Alei Ogrodowej w Grojcu. Zastępca wójta Halina Musiał i wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisali 8 lipca umowę potwierdzającą przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Modernizacja Alei Ogrodowej w Grojcu jest prowadzona etapami. Dwa lata temu przebudowano odcinek od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Jagiellończyka do skrzyżowania z ulicą Szembeka. Przebudowa kolejnego fragmentu, do ulicy Pałacowej, potrwa do wiosny przyszłego roku. Ważną częścią tej inwestycji jest budowa ronda dla autobusów dowożących uczniów do szkoły.

Trwa postępowanie przetargowe. Jego wynik poznamy prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia. Koszt robót, które zostaną wykonane w najbliższych miesiącach, oszacowano na ok. 1,4 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie 687 314 zł.

8 lipca wojewoda małopolski Łukasz Kmita i zastępca wójta Halina Musiał podpisali umowę potwierdzającą przyznanie dofinansowania do rozbudowy odcinka Alei Ogrodowej w Grojcu.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie