I Piknik Organizacji Pozarządowych sukcesem!

Pierwsza edycja pikniku okazała się wydarzeniem, na które czekało wielu w gminie Oświęcim. Licznie zgromadzona publiczność z dużym entuzjazmem przyjęła inicjatywę poznania i integracji z organizacjami społecznymi, odwiedzając stoiska i korzystając z przygotowanych atrakcji. 11 września 2022 r. na terenach OKSiR w Brzezince panowała prawdziwie rodzinna atmosfera.

Podczas I Pikniku Organizacji Pozarządowych w gminie Oświęcim było różnorodnie, kolorowo, pięknie i smacznie, a to wszystko dzięki ponad 40 prezentującym się wystawcom. Na każdym stoisku można było poznać przedstawicieli organizacji, a także skorzystać z licznie przygotowanych atrakcji. Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Uniwersytetem Każdego Wieku we Włosienicy częstowały lokalnymi smakołykami oraz prezentowały swoje rękodzieło artystyczne, Ludowe Kluby Sportowe zorganizowały rozgrywki piłkarskie dla najmłodszych, a Kobiecy Klub Piłki Nożnej ISKRA zapraszał do sportowej zabawy, Ochotnicze Straże Pożarne przygotowały pokazy oraz zabawy strażackie z torem przeszkód prowadzone przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, Lokalna Grupa Działania Dolina Soły, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Zespół Zamiejscowy w Oświęcimiu zaprezentowały swoje oferty. Stowarzyszenie Razem rozdawało upominki za ćwiczenia na urządzeniach ruchowych, Stowarzyszenia „Promyk” oraz „Amazonki” wraz z Fundacją Brata Alberta zachęcali do uczestnictwa w zajęciach, a Pozytywni promowali swoją działalność charytatywną i częstowali najmłodszych smakołykami. U Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej można było spędzić całe godziny na pokazach, warsztatach, zabawach plastycznych, degustacjach oraz podziwiając olbrzymie papugi.

Podczas pikniku nie zabrakło również tematów ważnych dla naszej przyszłości: członkowie klubu HDK PCK „Dzieci Oświęcimia” przeprowadzili zbiórkę krwi, a następnie promowali ideę krwiodawstwa, ekodoradcy z powiatu oświęcimskiego i gminy Oświęcim podkreślali, jak ważna jest dbałość o czyste powietrze, natomiast Medistica Medical Group zwróciła uwagę na profilaktykę zdrowotną. Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu prezentowało swój sprzęt do akcji ratowniczych.

W trakcie pikniku nie zabrakło także elementów muzyczno-tanecznych. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Wielka Orkiestra Młodych Muzyków, rozgrzewając gości energetycznym koncertem. Po nich można było podziwiać występy grup chearleaderek z formacji SHAKE z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Odbył się także koncert młodych artystów z Włosienicy: Klaudii Cichy, Wojciecha Grubki, Aleksandry Karwety oraz Martyny Stachury, którzy wspaniałymi wykonaniami znanych przebojów wprowadzili nutkę nostalgii wśród gości pikniku.

Podczas I Pikniku Organizacji Pozarządowych w gminie Oświęcim znalazło się miejsce także na odrobinę rywalizacji. W konkursie sportowym zwyciężyła młodzieżowa drużyna LKS PLUS Broszkowice, a w kulinarnych zmaganiach o nagrodę Wójta Gminy Oświęcim – Złotą Chochlę – bezkonkurencyjne okazały się panie z KGW Pławy, których szarlotka uzyskała największe uznanie jury.

I Piknik Organizacji Pozarządowych w gminie Oświęcim zakończył się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników z włodarzami gminy i obietnicą ponownego spotkania w przyszłym roku!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanych w I Pierwszy Piknik Organizacji Pozarządowych w gminie Oświęcim:

1. Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim
  2. Wielkiej Orkiestrze Młodych Muzyków
  3. Stowarzyszeniu AMAZONKI w Oświęcimiu
  4. Fundacji Brata Alberta
  5. HDK PCK „Dzieci Oświęcimia”
  6. Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych PROMYK
  7. Stowarzyszeniu POZYTYWNI
  8. Stowarzyszeniu RAZEM
  9. Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły”
  10. Kołu Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej
  11. Powiatowi Oświęcimskiemu