Mieszkaniec naszej gminy uhonorowany nagrodą starosty oświęcimskiego

Wczoraj w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu po raz pierwszy w historii została wręczona Nagroda Starosty Oświęcimskiego "Oświęcimski Marcin".

Nagrodę otrzymał Tadeusz Dziędziel - wieloletni prezes Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG, filantrop, który wielokrotnie chętnie wspiera działania charytatywne, inicjatywy kulturalne i sportowe, stale współpracując z instytucjami i organizacjami pozarządowymi.
 
Nagroda jest wyrazem szczególnego uhonorowania za pracę na rzecz Powiatu Oświęcimskiego. Została ustanowiona uchwałą Rady Powiatu w Oświęcimiu na cześć i ku pamięci Marcina Niedzieli – Starosty Oświęcimskiego w latach 2018-2021, zmarłego po długiej i ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 56 lat. 
 
Pan Tadeusz odebrał nagrodę z rąk starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego oraz posłanki Doroty Niedzieli. Podczas wydarzenia Gminę Oświęcim reprezentowali wójt Mirosław Smolarek, zastępca wójta Halina Musiał oraz dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim Jadwiga Szczerbowska.
 
To był wspaniały i wzruszający wieczór. Nie zabrakło również akcentów humorystycznych, szczególnie podczas rozmowy, którą z nagrodzonym przeprowadził Leszek Szuster - wieloletni dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.  Gratulujemy Panu Tadeuszowi i cieszymy się, że został wyróżniony i doceniony tą szczególną nagrodą.
 

GALERIA