Wielkanocne segregowanie

Święta Wielkanocne to okazja do spotkań z najbliższymi przy świątecznym stole, na którym można znaleźć mnóstwo wielkanocnych pyszności, takich jak tradycyjny żurek, pieczona kiełbasa, mazurek...

🥧 Do przygotowanie wielu z nich potrzebny jest olej lub inny tłuszcz. Zachęcamy Was, by podczas świątecznych przygotowań, pamiętać o możliwości segregacji zużytych olei i tłuszczy jadalnych.

 

Pojemnik do segregacji oleju znajdziesz w swoim sołectwie. Mapę czarno – pomarańczowych pojemników w swojej okolicy znajdziesz na stronie internetowej: https://www.segregujolej.pl/mapa/

 

Jak segregować?

 

Zużyty olej jadalny przelej do butelki PET. Pamiętaj jednak, żeby do pojemnika do segregacji zużytego oleju, wrzucić całkowicie napełnioną butelkę. Jeśli obawiasz się, że napełnienie pełnej butelki zajmie ci dużo czasu, wybierz mniejszą, nawet półlitrową.

 

Olej dobrze wlewa się do butelki z szeroką szyjką, na przykład takiej po mleku. Ważne jest jednak, aby butelka była naprawdę plastikowa – nigdy nie używaj szkła, które pęka po wrzuceniu do pojemnika.

 

Chcesz sprawdzić co dzieje się z segregowanym olejem i jaki olej możesz segregować? Kliknij [TUTAJ].

 

 

Tagi