OSPR – umowy na tegoroczne zadania

5 kwietnia zostały zawarte umowy dotyczące finansowania w bieżącym roku inwestycji realizowanych w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Gmina Oświęcim otrzyma w tym roku dotację z budżetu państwa w wysokości prawie 3,5 mln zł. Zasili ona dwa przedsięwzięcia: zaplanowaną na bieżący i przyszły rok przebudowę ulicy Załawie w Babicach (dofinansowanie 2,26 mln zł w tym roku) oraz dokończenie budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzezince (1,2 mln).

 

Stosowne umowy podpisali wójt Mirosław Smolarek i skarbnik gminy Oświęcim Jacek Soboń. Rząd reprezentował wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. W uroczystości uczestniczył także poseł Marek Sowa.

 

Na przyszły rok zaplanowano również przebudowę drogi powiatowej w Harmężach (ulic Browarnej i Borskiej). Starostwo w Oświęcimiu, które zrealizuje to zadanie, w ramach OSPR otrzymało dotację na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji.

 

Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy jest realizowany od 1997 r. Obecny, szósty etap został rozpisany na lata 2021-2025.

 

Zdjęcia: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tagi

GALERIA