Święto Narodowe Trzeciego Maja

Miejskie uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja miały miejsce w centrum Oświęcimia. Uczestniczyli w nich samorządowcy gminy Oświęcim z wójtem Mirosławem Smolarkiem.

Obchody rozpoczęły się w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po uroczystej mszy mieszkańcy, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń oraz samorządowcy udali się na Rynek, a później w kierunku placu Kościuszki. Reprezentanci lokalnych władz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości przy ulicy Dąbrowskiego.

 

Główne uroczystości odbyły się przed symbolicznym Grobem Nieznanego Żołnierza. Przy dźwiękach Hymnu Narodowego wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę, a następnie prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla polskiej historii i państwowości.

 

Kwiaty na płycie pomnika na placu Kościuszki złożyli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych, organizacji politycznych i pozarządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i muzeów.

 

 

Mieszkańców gminy Oświęcim reprezentowali (na zdjęciu od lewej): radny Jacek Mydlarz, Beata Smolarek, wójt Mirosław Smolarek, sekretarz Robert Dziuba i prezes gminnego koła sołtysów Anna Sporysz.

Tagi

GALERIA