W piątek 28 września br. zastępca wójta Halina Musiał reprezentowała gminę Oświęcim na jubileuszowym wernisażu X Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego "Tworczo dla praw człowieka".

Podczas wydarzenia wręczono m.in. nagrodę Wójta Gminy Oświęcim, którą otrzymała Daria Białas (z Polski) - „Loneliness”.

Międzynarodowe Biennale, organizowane od 2006 roku, to jedno z najważniejszych wydarzeń Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, stwarzające platformę dla twórców z całego świata do poruszania najistotniejszych kwestii współczesnego świata.

W tegorocznej edycji udział wzięło 207 artystów z 24 krajów, którzy zgłosili aż 481 prac. Spośród nich 80 plakatów zakwalifikowano do wystawy.

Tematyka prac obejmuje szeroko rozumiane łamanie praw człowieka, takie jak rasizm, dyskryminacja, przemoc, wojny, nierówności społeczne, a także prawa kobiet, dzieci oraz mniejszości.

Wystawę można oglądać do końca br.

fot. Powiat Oświęcimski