Gminny Dzień Edukacji Narodowej zorganizowano 15 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim. W poniedziałkowe popołudnie z zaproszonymi nauczycielami spotkała się wójt Małgorzata Grzywa, najlepszych z nich honorując nagrodami ...
Gminny Dzień Edukacji Narodowej zorganizowano 15 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim. W poniedziałkowe popołudnie z zaproszonymi nauczycielami spotkała się wójt Małgorzata Grzywa, najlepszych z nich honorując nagrodami.
– Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych. Z tej okazji składam Państwu serdeczne podziękowania za całoroczną pracę, za pomoc uczniom w zrozumieniu świata i siebie. Z uznaniem pragnę podkreślić trud, który wkładacie w wychowanie młodego pokolenia – powiedziała pani wójt zwracają się do pedagogów. – Życzę Państwu, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga i wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość, że wychowujecie tych, którzy są nadzieją narodu - dzieci i młodzież.
W towarzystwie swego zastępcy - Agaty Wiśniowskiej oraz Krzysztofa Szpary, dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Gminnych w Oświęcimiu z/s w Rajsku Małgorzata Grzywa wręczyła najlepszym nauczycielom Nagrody Wójta Gminy Oświęcim.
Wśród uhonorowanych znalazła się Joanna Wysogląd, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu, która uczy już 25 lat. Panią dyrektor poprosiliśmy m.in. o porównanie dzisiejszej młodzieży z tą sprzed kilkunastu lat, o sytuację demograficzną w swojej szkole, wykorzystywanie nowoczesnych metod nauczania.
– Nie wydaje mi się, by dzisiejsza młodzież zachowywała się gorzej niż wówczas. Owszem, jak i wtedy, także i teraz zdarzają się trudne przypadki, które na bieżąco staramy się rozwiązywać. Różnicę widzę za to w zmianie podejścia niektórych rodziców, którzy są bardziej roszczeniowi w stosunku do szkoły, mają więcej wymagań. Z drugiej wszak strony mamy wielu rodziców, którzy z oddaniem działają na rzecz szkoły – porównuje pani dyrektor.
Joanna Wysogląd wraz z nauczycielami z grojeckiej placówki stara się nadążać za nowinkami technicznymi, tak by skutecznie wykorzystywać nowoczesne narzędzia w edukowaniu młodego pokolenia. To duże wyzwanie, bo młodzi przeważnie są z nowinkami za pan brat.
– Dziś kreda i tablica już nie wystarcza. Na porządku dziennym jest komputer, nie tylko na lekcjach informatyki – podkreśla pani dyrektor. – Korzystając z tych narzędzi kładziemy nacisk na naukę logicznego myślenia, selekcjonowania informacji.
Pani dyrektor jest spokojna o przyszłość grojeckiej podstawówki. – Mamy ten komfort, że akurat w Grojcu jest duży przyrost naturalny. Widać to zwłaszcza po rosnącej liczbie dzieci w miejscowym przedszkolu. W tym roku w naszej szkole udostępniliśmy dwie sale dla dzieci przedszkolnych. Trudno byłoby się nie cieszyć z tego powodu – kwituje Joanna Wysogląd.
Poniżej prezentujemy listę osób, które otrzymały Nagrody Wójta Gminy Oświęcim w obecnym roku szkolnym
Marcin Skwarczyński (Gimnazjum Gminne nr 1 w Rajsku), Małgorzata Siuśta (Gimnazjum Gminne nr 1 w Rajsku), Renata Rodak (Szkoła Podstawowa we Włosienicy), Katarzyna Mendyk (Szkoła Podstawowa w Grojcu), Małgorzata Hebda (Przedszkole Samorządowe w Brzezince), Cecylia Kowalska (Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej), Urszula Marchewka (Przedszkole Samorządowe we Włosienicy), Anna Maciąga (Szkoła Podstawowa w Rajsku), Małgorzata Kapcińska (Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu), Beata Herman (Szkoła Podstawowa w Brzezince)
Lista dyrektorów jednostek oświatowych, które otrzymały Nagrody Wójta Gminy Oświęcim w tym roku:
Joanna Wysogląd - dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu
Dorota Nowak – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej
Leokadia Kukla – dyrektor Przedszkola Samorządowego we Włosienicy.
Lista nauczycieli, którzy otrzymali akt awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego:
Bartłomiej Karolus (Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu)
Regina Ilich (Szkoła Podstawowa w Rajsku)
Ewelina Stachura (Szkoła Podstawowa we Włosienicy).