Z okazji Dnia Edukacji Narodowej z przedstawicielami środowiska nauczycielskiego spotkała się wójt Małgorzata Grzywa. Podczas spotkania, które odbyło się 15 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim pani wójt wręczyła wybranym pedagogom nagrody i akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego ...
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej z przedstawicielami środowiska nauczycielskiego spotkała się wójt Małgorzata Grzywa. Podczas spotkania, które odbyło się 15 października w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim pani wójt wręczyła wybranym pedagogom nagrody i akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować wszystkim pracownikom oświaty za trud oraz zaangażowanie z jakim wykonujecie codzienne obowiązki, mające na celu kształtowanie postaw naszych najmłodszych mieszkańców – powiedziała pani wójt, życząc zarówno nauczycielom, jak i pozostałym pracownikom oświaty wszelkiej pomyślności, satysfakcji oraz zadowolenia w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Do życzeń dołączyli się obecni na spotkaniu zastępca wójta Agata Wiśniowska i Krzysztof Szpara, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Gminnych.
Małgorzata Grzywa podkreśliła, że z uwagi na specyficzne ukształtowanie gminy Oświęcim, na jej terenie funkcjonuje aż 16 placówek oświatowych. Nakłady na oświatę w naszej gminie są naprawdę duże i sięgają już niemal 60 proc. wydatków z budżetu gminy.
– Mam świadomość, że Państwa praca nie zawsze jest usłana różami. Choć nasze placówki są coraz lepiej wyposażone, oczekiwania rodziców oraz uczniów są coraz większe – dodała pani wójt.
Podczas spotkania w sali sesyjnej UG Małgorzata Grzywa wręczyła nagrody Wójta Gminy Oświęcim. Są one przyznawane przez sternika naszej gminy wybranym nauczycielom w uznaniu za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i organizacyjnej w poprzednim roku szkolnym.
Nagrody otrzymali:
- Cecylia Stokłosa, dyrektor Szkoły Podstawowej we Włosienicy,
- Wiktoria Czernicka-Białczyk, dyrektor Gimnazjum Gminnego nr 1 w Rajsku,
- Joanna Wysogląd, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu,
- Małgorzata Rolewska, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Rajsku,
- Katarzyna Kobosko, nauczyciel w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu,
- Beata Smolarek, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Grojcu,
- Maria Biela, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej,
- Agata Machura, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Harmężach,
- Anna Karnia-Krzywolak, nauczyciel w Gimnazjum Gminnym nr 1 w Rajsku,
- Katarzyna Walczyk, nauczyciel w Przedszkolu Samorządowym w Grojcu.
Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego z rąk pani wójt odebrali:
- Iwona Stachura (PS Grojec)
- Robert Rydzoń (SP Rajsko)
- Anna Karnia-Krzywolak (GG nr 1 Rajsko)
Katarzyna Kobosko, nauczycielka języka polskiego w gimnazjalnej „dwójce” uważa, że wbrew powszechnie panującym opiniom w dzisiejszych czasach warto być nauczycielem.
– Ta praca jest dla mnie źródłem satysfakcji, choć muszę przyznać, że praca z młodzieżą w gimnazjum do łatwej nie należy. Bywają dni, że uczę się także od nich. Czego? Choćby optymizmu – uśmiecha się pani Katarzyna. – Wbrew obiegowym opiniom nie uważam, że dzisiejsza młodzież jest gorzej wyedukowana niż poprzednie pokolenia. To krzywdzący stereotyp. Na pewno jest bardziej asertywna, zna swoje prawa.
Zdaniem polonistki z Zaborza młodzi ludzie są dobrze przygotowani do życia zawodowego i pełnienia ważnych ról społecznych.
– Rolą nauczyciela jest odpowiednie przygotowanie ucznia i pokazanie mu jakie ma predyspozycje do wykonywanie danego zawodu – dodaje Katarzyna Kobosko.